Gazetka szkolna HALO! ALO!

Szkolny Klub Filmowy Halo Alo

Wraz z początkiem roku w naszej szkole swoją działalność rozpoczął Szkolny Klub Filmowy Halo Alo, w ramach którego nasi uczniowie pod opieką Pana Wojtka Krause nagrywają podcast poświęcony tematyce filmowej! Koncept jest prosty – chodzimy do kina, a później siadamy przed mikrofonami i dyskutujemy o obejrzanych dziełach. Każdy odcinek poświęcony będzie konkretnemu filmowi.

 Szkolny Klub Filmowy powstał jako wyraz zainteresowania kinem niezależnym, artystycznym, często niskobudżetowym. Zależy nam, aby zarazić słuchaczy naszą miłością do filmów, które nie zawsze muszą być łatwe, lekkie i przyjemne, a dzięki temu mogą stać się doskonałą pomocą dla naszych uczniów w pisaniu prac maturalnych na języku polskim :). Jak dotąd opublikowaliśmy dwa odcinki, a na swoją kolej czeka już następny!
Zapraszamy wszystkich do słuchania nas na Spotify, nasz materiał pojawi się również wkrótce w serwisie YouTube.
?Sztuka, a zwłaszcza film jest dla człowieka sposobem potwierdzenia własnej egzystencji? – tak pisał Jerry Hopkins i my z tymi słowami całkowicie się zgadzamy! 🙂

Pierwszy tegoroczny numer naszego szkolnego czasopisma HALO ALO

Członkowie koła dziennikarskiego przedstawiają pierwszy tegoroczny numer naszego szkolnego czasopisma HALO ALO. Cała redakcja ciężko pracowała przez ostatni miesiąc, żeby podzielić się z Wami tym numerem. Wszyscy się chyba zgodzimy, że wyszło jak zwykle wyśmienicie! Nasza redakcja znacząco się powiększyła (witamy na pokładzie pierwszoklasistów ??), więc zapraszamy do zapoznania się z tym wydaniem!

Halo Alo sezon 2 nr 1

Wieczorne warsztaty fotograficzne HALO ALO

W czwartek trzynastego października nasi szkolni redaktorzy czasopisma HALO ALO wzięli udział w wieczornych warsztatach fotograficznych prowadzonych przez Panią Monikę Krzemińską, która opowiedziała o swojej pracy w centrum kulturalnym TuBAZA i podzieliła się z uczniami fotograficznymi wskazówkami. Oprócz tego uczniowie do późnych godzin wieczornych projektowali i malowali ręcznie promocyjne torby, które podczas kiermaszu dobroczynnego mogli nabyć uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Była to dla nas świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu, więc nie obyło się bez jedzenia pizzy, śmiechu i rozmów.

Dziękujemy całej redakcji za zaangażowanie i piękne projekty!

Wakacyjny numer HALO ALO!

Oto wakacyjny numer naszego szkolnego czasopisma HALO ALO! Mamy nadzieję, że czytanie tego numeru umili Wam letni czas. Redakcja HALO ALO życzy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Dziękujemy, że byliście z nami przez ten cały rok szkolny, szykujemy dla Was mnóstwo niespodzianek, więc oczekujcie nas we wrześniu! Do zobaczenia!

Czasopismo można zobaczyć tutaj.

Nowy numer HALO ALO!

W tym miesiącu dzielimy się z Wami nowym wydaniem naszego szkolnego czasopisma HALO ALO. Ten numer poświęcony jest sztuce i zainteresowaniom – nauczyciele i uczniowie naszej szkoły podzielili się swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu. Nasza szkolna redakcja po raz kolejny nie zawiodła – zapoznajcie się z przygotowanymi przez nich artykułami!

Halo Alo #4

Scroll to Top