Szkolny Klub Wolontariatu

Gdańskie Przedszkole LingwistaSzkolny Klub Wolontariatu działa  dla naszych uczniów od września 2022 r. tak, by mieli oni szansę nauczyć się, jak skutecznie nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym. Nie ma zapisów, nie ma stałych deklaracji. Przygotowujemy zbiórki dla potrzebujących ludzi, zwierząt i organizacje. Organizujemy również warsztaty z wolontariuszami z Polski i zagranicy. Nieważne czy chcielibyście pomóc jednorazowo, czy pomagać regularnie – każdy jest zawsze mile widziany, zapraszamy!

Warsztaty „Why do we sort waste?”

18 kwietnia w naszej szkole na zaproszenie pana Przemysława Szloska i Szkolnego Klubu Wolontariatu odbyły się warsztaty w języku angielskim „Why do we sort waste?”. Prowadzone przez wolontariuszkę z Niemiec – Michaelę Stegmaier.
Warsztaty organizowało Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Uczniowie po wprowadzeniu do tematu hierarchii postępowania z odpadami oraz roli recyklingu w
przetwarzaniu śmieci uczestniczyli też w części aktywnej, gdzie dokonywali selekcji odpadów.

Europejski Korpus Solidarności – lekcja z wolontariuszem z Brazylii

Wczoraj gościliśmy w murach naszej szkoły Aruana Rosa, brazylijskiego wolontariusza działającego w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Przedstawił on naszym najstarszym uczniom możliwości, jakie czekają na nich w międzynarodowym programie Komisji Europejskiej, w ramach którego młodzi ludzie mogą wziąć udział w projektach z zakresu wolontariatu oraz rozwoju zawodowego.

Warsztaty w języku angielskim na temat europejskiego wolontariatu

Klasy IIIB i Ic uczestniczyły w warsztatach w języku angielskim na temat europejskiego wolontariatu przygotowanego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Uczniowie zapoznali się z możliwościami, jakie daje wolontariat oraz z akuratną ofertą przedstawioną przez wolontariuszki z Francji, Włoch i Grecji.