Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski jest organizacją, która realizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia: apele szkolne, spotkania z ludźmi ze środowiska naukowego, artystycznego, sportowego, akcje charytatywne.

Nasze przedsięwzięcia organizujemy przy współpracy z różnymi instytucjami.

Osoby chętne do współpracy z Samorządem Szkolnym występują na organizowanych przez Samorząd apelach szkolnych, przygotowują scenariusze danych działań, dekoracje, obsługują sprzęt multimedialny, są zaangażowane w różnorodne przedsięwzięcia, w których mogą wcielić się w rolę dziennikarza, aktora, konferansjera.

Członkostwo

Członkowie Samorządu Szkolnego współpracują w grupie przy pracy nad projektami, kontaktują się z instytucjami zewnętrznymi, wykorzystują różnorodne środki dydaktyczne, tworzą prezentacje multimedialne czy własne nagrania.

Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Emilia Kozłowska z klasy 4a

Zastępczyni Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Iga Dołgoruki z klasy 2c

Jan Gibas
Zofia Mercanti
Klasa 2c
Joanna Karczewska
Zuzanna Mellentin
Klasa 3c
Dominika Tarnacka
Wiktoria Zdzińska

Opiekun Samorządu Szkolnego: pani Natalia Murowaniecka

Plan samorządu na rok 2024/2025

Wybory do SU,
Uroczystość otrzęsin dla uczniów klas pierwszych,
Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursów z okazji Andrzejek,
Przygotowanie i przeprowadzenie szkolnych Walentynek,
Zorganizowanie i przeprowadzenie akcji Noc w szkole,
Dzień Zdrowia,
Dzień Sportu,
Dzień Dziecka.

NOWY SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2024

Dnia 12 września 2024 odbyła się już druga w historii ALO debata przedwyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego ALO. Udział w debacie wzięli reprezentanci wszystkich klas oraz kandydaci. Całość była transmitowana na żywo, we wszystkich salach. Uczniowie zadawali pytania naszym kandydatom.

Następnego dnia, tj. 13 września 2024 odbyły się wybory. Wszyscy uczniowie ALO mogli zagłosować na swoich faworytów.

W wyborach wzięło udział 128 uczniów. Oddano 126 głosów ważnych i 2 głosy nieważne. Wybrano nowy skład Samorządu Uczniowskiego.

Skład SU w roku szkolnym 2024/2025:

1. Iga Dołgoruki z 3c
  2. Jan Gibas z 2a
  3. Joanna Karczewska z 2c
  4. Emilia Kozłowska z 4a
  5. Zuzanna Mellentin z 3b
  6. Zofia Mercanti z 2b
  7. Dominika Tarnacka z 3c
  8. Wiktoria Zdzińska z 3c

Największą liczbę głosów otrzymała Emilia Kozłowska, tym samym uzyskując stanowisko Przewodniczącej SU. Zastępcą zostaje Iga Dołgoruki, z drugą największą liczbą głosów.

Dziękujemy wszystkim kandydatom za udział i za zaangażowanie.

Wielkie gratulacje!

Konferencja “Nasze Sprawy – Kompetencje Miękkie”

Dnia 24 kwietnia 2024 przedstawiciele naszego Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w Konferencji “Nasze Sprawy – Kompetencje Miękkie”, która odbyła się w budynku Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski IX Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kolbergera w Gdańsku.

Była to kolejna konferencja z cyklu „Nasze Sprawy”. Celem inicjatywy było rozpropagowanie wśród młodzieży umiejętności stosowania kompetencji miękkich w codziennym życiu.

Podczas konferencji odbyło się 5 paneli, które odpowiadały poszczególnym kompetencjom miękkim: “Praca w zespole”, “Kreatywność”, “Zarządzanie stresem” , “Mediacja” oraz “Wysoka kultura”. Wydarzenie zakończyło się dyskusją z ekspertami na temat kompetencji miękkich.

Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia 2024 wspólnie świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował wspólne sprzątanie terenów wokół naszej szkoły.

Ogłoszono konkurs na największy worek uzbieranych śmieci. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyczynili się do oczyszczenia i tym samym upiększenia naszej szkolnej dzielnicy.

Wśród wszystkich uczestników nagrodzono trzy najlepsze zespoły:
Bartek, Maks i Dawid z 3a, Paweł, Piotrek i Paweł z 3b, Franek, Maciek i Janek z 1a.

Wyróżniono również kilka zespołów i przyznano pochwały.

Gratulacje!