Aktualności

Wycieczka do Edynburga

Na przełomie maja i czerwca odbyła się wycieczka do Edynburga, która była zarazem intensywnym kursem językowym w szkole „The Language Institute — Edinburgh”. Uczniowie mieli wiele okazji do tego, aby użyć umiejętności nabytych w ciągu roku szkolnego w praktyce. Zwiedziliśmy także wiele ciekawych miejsc: Arthur’s seat, Edinburgh Castle, The Edinburgh Dungeon, Princes Street, Loch Ness i wiele innych. 🔥💪

 

Regiony — jak bardzo dalecy, jak bardzo bliscy

Maj był końcem projektu międzyszkolnego „Regiony — jak bardzo dalecy, jak bardzo bliscy”, w którym udział brali uczniowie klasy 1a i 1b. Szkołą partnerską był Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. Opiekunem projektu został pan Przemysław Szlosek.
Uczniowie obu szkół przez kilka tygodni przygotowywali prezentację o swoich regionach, by móc je zaprezentować podczas spotkań online z drugą szkołą.

 

Relacja z VI. Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki 2024

Dnia 24 maja 2024, już szósty raz w historii naszej szkoły odbył się WOJEWÓDZKI KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI.

Do rywalizacji w etapie finałowym przystąpiło aż 30 uczniów szkół podstawowych z woj. pomorskiego. Każdy z nich przedstawił po jednym utworze. Wszystkie występy zasłużyły na wielkie brawa!

Jeszcze raz szczególne podziękowania kierujemy do Głównego Sponsora naszego konkursu, czyli Rzeźni Drobiu Konkol. Dziękujemy serdecznie za wsparcie w realizacji naszego wydarzenia.

Nasze podziękowania kierujemy również do naszych Partnerów Konkursu, czyli Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej oraz Fundacji Promocji Solidarności za udostępnienie nam wspaniałej sceny.

Wykonawców oceniali profesjonalni Jurorzy:
Pani Ola Kotłowska – Przewodnicząca Zespołu Jurorów, Pani Agata Joanidis, Pan Jakub Suchecki oraz Pan Artur Wolaniecki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Jurorom za poświęcony czas oraz rzetelną ocenę uczestników!

Spośród wszystkich wokalistów wyłoniono aż 9 laureatów. Dodatkowo Publiczność zagłosowała na swojego faworyta. Przyznano:

I miejsce:
Lilianna Krupińska ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu, za wykonanie piosenki pt. „Człowieczy los”;
Maja Rychlicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Biskupa Konstantyna Dominika w Pelplinie, za wykonanie piosenki pt. „To nie ja byłam Ewą”;

II miejsce:
Hanna Kapuścińska ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. „Nie kłami”;
Nadia Mackiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Maksymiliana Golisza w Sztumie, za wykonanie piosenki pt. „Mury”;
Magdalena Pawłowska z Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny w Rumi, za wykonanie piosenki pt. „Prawie udało się”;

III miejsce:
Agata Anioł ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Kraziewicza w Cedrach Małych, za wykonanie piosenki pt. „Milczeć”;
Maja Janowicz z Katolickiej Szkoły Podstawowej Świętej Rodziny z Nazaretu – Ziarno w Słupsku, za wykonanie piosenki pt. „Gdybyś”;
Michalina Muzioł ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku, za wykonanie piosenki pt. „Rebeka”;
Martyna Pluta ze Szkoły Podstawowej nr 50 im. E. Plater w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. „Coś we mnie gra”;

Nagrodę Publiczności:
Klara Kaszubska ze Szkoły Podstawowej „Lingwista” im. Hymnu Narodowego w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. „Prawie udało się”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom, ale także pozostałym uczestnikom.
Podczas drugiej części spotkania odbył się dodatkowy konkurs dla widowni oraz wspaniały koncert naszych Jurorów. Na koniec miało miejsce uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.
Wszystkie występy uczestników oraz koncert Jurorów na pewno na długo pozostaną nam w pamięci! Mamy nadzieję i tym razem do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia występów Zwycięzców konkursu, a także występów Jurorów.

Scroll to Top