Aktualności

Europejski Korpus Solidarności – lekcja z wolontariuszem z Brazylii

Wczoraj gościliśmy w murach naszej szkoły Aruana Rosa, brazylijskiego wolontariusza działającego w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Przedstawił on naszym najstarszym uczniom możliwości, jakie czekają na nich w międzynarodowym programie Komisji Europejskiej, w ramach którego młodzi ludzie mogą wziąć udział w projektach z zakresu wolontariatu oraz rozwoju zawodowego.

 

XIX MEGAOLIMPIADA WIEDZY DLA UCZNIÓW klas 8 szkół podstawowych

XIX MEGAOLIMPIADA WIEDZY DLA UCZNIÓW klas 8 szkół podstawowych

W ramach Megaolimpiady Wiedzy przeprowadzamy konkursy z przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, historii z wiedzą o społeczeństwie, biologii, chemii, geografii, matematyki i fizyki.

Miejsce:

Wszystkie konkursy na etapie rejonowym i wojewódzkim odbywają się w Liceum Ogólnokształcącym „Lingwista” im. Hymnu Narodowego, ul. Gdyńskich Kosynierów 11 w Gdańsku.

Dlaczego organizujemy Megaolimpiadę?

Motywujemy uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, a także rozwiązywania problemów w twórczy sposób, zachęcamy ich do wykorzystania wiedzy w praktyce. Rozwijamy zainteresowania młodych ludzi z różnych przedmiotów oraz wyłaniamy talenty i wspieramy uczniów uzdolnionych w ich rozwoju.

UCZESTNICY:

Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych województwa pomorskiego.

TERMIN I MIEJSCE ETAPU SZKOLNEGO:

12-14.02.2024, szkoły uczestniczące

TERMIN I MIEJSCE ETAPU REJONOWEGO:

04-08.03.2024, uczniowie klas 8

Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” 80-866 Gdańsk, ul. Gdyńskich Kosynierów 11

TERMIN I MIEJSCE ETAPU WOJEWÓDZKIEGO:

08-12.04.2024, uczniowie klas 8

Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” 80-866 Gdańsk, ul. Gdyńskich Kosynierów 11

 

Regulamin konkursu

Regulamin XIX Megaolimpiady Wiedzy
Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu Megaolimpiada Wiedzy – zgoda rodzica

ALO „Gis Day”

Jeszcze przed feriami klasy 2a i 2b realizujące geografię na poziomie rozszerzonym, brały udział w corocznym ALO Gis Day. Zajęcia przeprowadzone w formie warsztatowej przybliżyły uczniom możliwości wykorzystania technologii informacyjnych oraz rozwinęły ich umiejętności w tworzeniu map.

Scroll to Top