Wojewódzki Konkurs Polskiej Piosenki

Jurorzy VI Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki

Już 24 maja 2024 odbędzie się

VI WOJEWÓDZKI KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI.

Aż 32 wokalistów zawalczy o tytuły laureatów

w Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Oceniać ich będą profesjonalni Jurorzy:

 

Ola Kotłowska – od 15 lat nauczyciel muzyki w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wejherowie, a także wieloletni instruktor nauki gry na gitarze, ukulele i fortepianie w Wejherowskim Centrum Kultury. Od 2015 roku Muzykoterapeuta w przedszkolu specjalnym w Wejherowie. W 2018 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Wejherowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Działa również na scenie muzycznej komponując muzykę i pisząc teksty. Zespół powstał z inicjatywy Oli w 2016 roku i tworzy muzykę w klimatach około-rockowych. Piosenki zespołu można znaleźć na fanpage’u zespołu lub YouTube. Zespół koncertował nie tylko w Polsce, ale również na Wyspach Brytyjskich w Watford razem z Pawłem Małaszyńskim na jednej scenie. Na pamiątkę koncertu w Anglii powstała piosenka Londyn. Jeśli czas pozwoli Ola próbuje swoich sił w aktorstwie. Na swoim koncie ma kilka produkcji filmowych i reklamowych. Dusza artystyczna, która ciągle poszukuje nowych doświadczeń w przestrzeni artystycznej i motoryzacyjnej. Oprócz muzyki uwielbia wędrówki po górach, wycieczki rowerowe, jazdę swoim motocyklem i leśne spacery ze swoim psem. Ola pełniła funkcję jurora w wielu projektach i konkursach muzycznych. Zasiada w składzie jury od początku istnienia Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki.

Agata Joanidis – absolwentka Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Lingwista im. Hymnu Narodowego. Od 8 roku życia co chwila chwyta za nowy instrument – flet poprzeczny, pianino, ukulele, perkusja i wokal. Od kilku lat DJ’ka nie tylko w klubach ale i na TikToku, gdzie możecie znaleźć jej sety i bawić się w różnego rodzaju zestawienia i pytania na temat utworów z całego świata. Z jej twórczością możecie się również zapoznać na Insta i Facebook’u.

 

Jakub Suchecki – aktor, instruktor teatralny, improwizator, konferansjer, kabareciarz, trener kreatywnego myślenia. Absolwent Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim oraz Studia Aktorskiego LART w Krakowie. Od 2013 roku związany z Odyseją Umysłu – konkursem kreatywnego myślenia. W Odysei zdobył wszystko: Mistrzostwo, Wicemistrzostwo Świata, po kilka razy Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski. Od lat działa w improwizacji teatralnej. Wraz ze swoimi grupami impro występował po całej Polsce na największych festiwalach. Prowadził liczne gale, między innymi na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej czy też dla prywatnych firm. Uczy dzieci oraz młodzież teatru w Gdańskiej Szkole Artystycznej. Członek Kabaretu Pomoże, którego twórczość możecie znaleźć na YouTube, Facebook’u, Insta oraz Tik-toku.

 

Artur Wolaniecki – wokalista, gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, aranżer, inżynier miksu. Swoją przygodę rozpoczął w wieku 7 lat, kiedy nauczył się pierwszych nut granych na gitarze klasycznej. W 1997 roku dołączył do pierwszego zespołu Kerbsi jako gitarzysta i wokalista. Po rozpadzie Kerbsów, w 2004 roku założył z 3 przyjaciółmi zespół Majestic grający energiczną mieszankę rocka, reggae i ska. Zagrali oni dotychczas ponad 600 koncertów na żywo z autorskim materiałem. Od 4 lat Artur jest frontmanem zespołu. W tym roku obchodzą 20-lecie grania na scenie. Właśnie pracują nad trzecią płytą długogrającą, która ukaże się już w tym roku. Z ich twórczością możecie zapoznać się na Youtube, Facebook’u oraz Insta.

Sponsorzy i Partnerzy VI Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki

Miło nam poinformować, że Sponsorem Głównym VI Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki jest Rzeźnia Drobiu Konkol.

Rodzinna firma z tradycją, zajmująca się ubojem oraz sprzedażą drobiu najwyższej jakości serdecznie zaprasza do sklepu firmowego. Lokalizacja: Niestępowo, ul. Raduńska 64a

 

 

Partnerami naszego konkursu są Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej oraz Fundacja Promocji Solidarności.

 

Serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom i Partnerom za pomoc oraz wsparcie w organizacji naszego wydarzenia.

 

 

VI WOJEWÓDZKI KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI – wyniki etapu rejonowego

Miło nam poinformować, że został rozstrzygnięty 2 etap VI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLSKIEJ PIOSENKI. Otrzymaliśmy aż 45 zgłoszeń. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Do ostatniego etapu konkursu, który odbędzie się 24 maja 2024 w Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej
o godzinie 10 zapraszamy:

Lista uczestników zakwalifikowanych do finału

Kolejność wykonywania utworów będzie zgodna z listą powyżej.

Zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami już od godziny 8.15 w celu rozśpiewania i próby mikrofonów. Przećwiczyć fragment utworu na sali będzie można najpóźniej do godziny 9.50. W miarę możliwości prosimy o przybycie najpóźniej do godziny 9.30. Jeżeli został zgłoszony akompaniament na mp3 lub płycie to należy mieć ze sobą odpowiedni nośnik.

Bardzo ważne! Każdy uczestnik musi mieć ze sobą podpisaną zgodę rodzica, wg wzoru:

Załącznik nr 1 do Regulaminu zgoda rodzica

Przesłanie skanu zgody nie jest potrzebne.
W przypadku rezygnacji z konkursu prosimy o informację na adres: alolingwista@gmail.com.

Przyjmujemy ZGŁOSZENIA do VI Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 7-8 szkół podstawowych województwa pomorskiego
do udziału w VI Wojewódzkim Konkursie Polskiej Piosenki.

Data finału to 24 maja 2024.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest:

– wypełnienie formularza on-line (jeżeli nauczyciel/rodzic zgłasza więcej osób to dla każdego uczestnika należy wypełnić formularz osobno)

Link do formularza: tutaj.

– wysłanie wiadomości e-mail, w której jako załącznik należy dodać nagranie, na którym uczestnik wykonuje dowolny utwór

*wystarczy 1 minuta nagrania i może być wykonane kamerą z telefonu komórkowego, nie ma znaczenia jakość nagrania, musi być słyszalny wokal uczestnika i widoczna twarz

*nagranie nie będzie udostępniane, posłuży jedynie do weryfikacji tego etapu

*nie musi, ale może być to utwór finałowy

* utwór może być wykonany a cappella, z podkładem lub z instrumentem

*nazwa pliku to imię i nazwisko ucznia

 

Należy wypełnić formularz oraz wysłać plik z nagraniem najpóźniej do 15 kwietnia 2024 na adres: alolingwista@gmail.com. Jeżeli załącznik będzie zbyt duży do przesłania e-mailem można udostępnić go na dowolnym dysku. W razie problemów prosimy o kontakt.

Scroll to Top