Młodzieżowe Spotkania z Medycyną to inicjatywa popularnonaukowa pracowników Zakładu Prewencji i Dydaktyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Celem projektu jest pokazanie młodym kandydatom do zawodu lekarskiego medycyny prawdziwej, oderwanej od medialnych stereotypów. Oryginalna jest sama forma wykładów, która zakłada swoisty dwugłos ? doświadczonego praktyka (kadra naukowa GUMed lub przedstawiciel Izby Lekarskiej w Gdańsku) i pełnego pasji ucznia-amatora.

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną adresowane są przede wszystkim do młodzieży w wieku licealnym, ale możliwy jest również udział młodszych pasjonatów naukowych nowinek. Spotkania będą odbywają się o godz. 13 w każdy ostatni wtorek miesiąca w Atheneum Gedanense Novum.

Udział w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną jest bezpłatny.

Link: https://gumed.edu.pl/15367.html

Koordynator szkolny: Anna Krajewska

 

Scroll to Top