Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” daje pakiet na start!
Bez względu na drogę, którą obierzesz, chcemy pomóc odkryć Ci możliwości i przygotować do dalszej nauki na uczelniach wyższych, a także nauczyć przedsiębiorczości oraz umiejętności kierowania swoimi życiowymi decyzjami.

Szkoła średnia to nie tylko przygotowanie do egzaminu dojrzałości. To przygotowanie do dalszej nauki lub pracy, to moment intensywnych poszukiwań drogi, pasji, rozwijania mocnych stron, odkrywania swojego potencjału. To moment pierwszych samodzielnych wyborów.

globusJęzyki
Proponujemy rozszerzony program nauczania języka angielskiego oraz możliwość nauki języków nowożytnych takich jak: język niemiecki, język francuski, język hiszpański; oraz język łaciński. Uczniowie uczestniczą w zajęciach dostosowanych do ich poziomu. Nasi uczniowie biorą udział w wykładach w języku angielskim.

chemikNauka
Współpracujemy z Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Gdańskim oraz Akademią Sztuk Pięknych. Nasi uczniowie zostają wprowadzani w świat akademicki, mają regularne zajęcia z wykładowcami uczelni wyższych, mogą uczestniczyć w wykładach i zajęciach językowych. Już podczas liceum mogą poczuć czym jest życie uniwersyteckie.

kompPrzedsiębiorczość
W Akademii Biznesu dbamy o rozwój przedsiębiorczości uczniów. Organizujemy spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, przedsiębiorcami, ludźmi sukcesu. Zajęcia mają na celu wspieracie młodego człowieka, który niedługo pojawi się na rynku pracy. Oprócz zajęć proponujemy doradztwo oraz szereg kursów wspierających (m.in prawo jazdy ze specjalnymi rabatami dla uczniów), tak aby nasi uczniowie dostali solidny pakiet na start.

pedzelSztuka
Szkoła oferuje zajęcia artystyczne z zakresu teatru, malarstwa i rysunku, fotografii. Dbamy, aby nasi uczniowie bez względu na wybrany kierunek byli wrażliwi na otaczający nas świat i poznali różne środki wyrazu.

rozmowaJesteśmy razem!
Szkoła kształci postawy, angażujemy się w wiele projektów społecznych, aktywizuje wolontariuszy, uczy młodzieży szacunku i współdziałania. Dzięki kameralnej atmosferze i indywidualnemu podejściu każdy może poczuć się bezpiecznie. Każdy obecny i były uczeń może liczyć na rozmowę i wsparcie, bo wierzymy, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale też życia. Dobrze się znamy i jesteśmy razem!