Szkolny Klub Filmowy Halo Alo

Wraz z początkiem roku w naszej szkole swoją działalność rozpoczął Szkolny Klub Filmowy Halo Alo, w ramach którego nasi uczniowie pod opieką Pana Wojtka Krause nagrywają podcast poświęcony tematyce filmowej! Koncept jest prosty – chodzimy do kina, a później siadamy przed mikrofonami i dyskutujemy o obejrzanych dziełach. Każdy odcinek poświęcony będzie konkretnemu filmowi.

Szkolny Klub Filmowy powstał jako wyraz zainteresowania kinem niezależnym, artystycznym, często niskobudżetowym. Zależy nam, aby zarazić słuchaczy naszą miłością do filmów, które nie zawsze muszą być łatwe, lekkie i przyjemne, a dzięki temu mogą stać się doskonałą pomocą dla naszych uczniów w pisaniu prac maturalnych na języku polskim :). Jak dotąd opublikowaliśmy dwa odcinki, a na swoją kolej czeka już następny!
Zapraszamy wszystkich do słuchania nas na Spotify, nasz materiał pojawi się również wkrótce w serwisie YouTube.
?Sztuka, a zwłaszcza film jest dla człowieka sposobem potwierdzenia własnej egzystencji? – tak pisał Jerry Hopkins i my z tymi słowami całkowicie się zgadzamy! 🙂