Wykłady

ALO „Gis Day”

Jeszcze przed feriami klasy 2a i 2b realizujące geografię na poziomie rozszerzonym, brały udział w corocznym ALO Gis Day. Zajęcia przeprowadzone w formie warsztatowej przybliżyły uczniom możliwości wykorzystania technologii informacyjnych oraz rozwinęły ich umiejętności w tworzeniu map.

Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu

3 stycznia 2024 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w pokazie filmu „Bez prawa do życia”, połączonym z prelekcją dr hab. Grzegorza Berendta, prof. Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Żydów w Polsce odbyło się w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Holocaustu obchodzonego 27 stycznia. Film „Bez prawa do życia” przywraca pamięć o około 7 000 Żydów, których w 1942 r. skierowano z getta we wsi Tarłów do obozu zagłady w Treblince. W filmie omówiono mechanizm funkcjonowania założonego tu getta i proces jego likwidacji. Wydarzenia zostały przywołane poprzez relacje świadków, unikalne zdjęcia oraz dokumenty archiwalne.

Warsztaty Profilaktyki Nowotworów

Podczas Światowego Dnia Walki z AIDS (1 grudnia), wszystkie klasy drugie, wzięły udział w warsztatach organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Tematyka była szeroka, dotyczyła informacji o drogach zakażenia wirusem HIV, objawach i leczeniu, ponadto epidemiologii, profilaktyki i czynnikach ryzyka związanych z nowotworem piersi, szyjki macicy i jąder. Uczniowie mieli okazję pracować z fantomami, gdzie umiejscowione były różne guzki. Otrzymali też instrukcję samobadania.

Wielkie eksperymentowanie

W miniony piątek klasy 1a i 1c udały się do gdyńskiego Centrum Nauki Eksperyment.

Tam na wystawie głównej uczniowie mieli możliwość odkrywania i poznawania świata biorąc udział w wielu doświadczeniach z zakresu medycyny, biologii, chemii, fizyki itp.

Na zajęciach „Miasta przyszłości III” samodzielnie projektowali ekologiczne rozwiązania, które w najbliższej przyszłości mogą zostać zastosowane w naszych miastach.

Scroll to Top