Relacja z V Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki 2023

Dnia 19 maja 2023, już piąty raz w historii naszej szkoły odbył się WOJEWÓDZKI KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI. Do rywalizacji w etapie finałowym przystąpiło aż 32 uczniów szkół podstawowych z woj. pomorskiego. Każdy z nich przedstawił po jednym utworze. Wszystkie występy zasłużyły na wielkie brawa!

Jeszcze raz szczególne podziękowania kierujemy do Pana Tomasza Bożyczko – właściciela Klubu Parlament, który zgodził się na udostępnienie nam wspaniałej sceny Parlamentu. Dziękujemy Panu Wojciechowi Chadaj – menadżerowi artystycznemu Klubu Parlament za wsparcie podczas całej imprezy. Nasze szczerze podziękowania otrzymuje również Pan Michał Gospodarczyk, dzięki któremu nasze wydarzenie weszło na kilka poziomów wyżej.

Nasze podziękowania kierujemy również do kina Helios, które znajduje się w galerii Forum Gdańsk. Dziękujemy za wsparcie w realizacji naszego wydarzenia oraz pomoc w przygotowaniu nagród.

Wykonawców oceniali profesjonalni Jurorzy:

Pani Ola Kotłowska – Przewodnicząca Zespołu Jurorów,

Pan Karol Lendzion,

Pan Łukasz Ołtuszewski,

Pani Aleksandra Strok-Paszkiewicz,

Pani Daria Zaradkiewicz.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Jurorom za poświęcony czas oraz rzetelną ocenę uczestników!

Spośród wszystkich wokalistów wyłoniono aż 7 laureatów. Dodatkowo Publiczność zagłosowała na swojego faworyta.

Przyznano:

I miejsce:

Kinga Wylęgły z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jabłowie, za wykonanie  piosenki pt. „Chcę być na plaży”,

II miejsce:

Maja Budniewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koleczkowie, za wykonanie piosenki pt. „Dziwny jest ten świat”,

Laura Rutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, za wykonanie piosenki pt. „Kocham Cię życie”,

Maria Żurek ze Szkoły Podstawowej Jezuitów im. Św. Stanisława Kostki w Gdyni, za wykonanie piosenki pt. „Mamo tyś płakała”,

III miejsce:

Sofya Puzynia ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. „Aleja Gwiazd”,

Helena Stawicka z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. „Co mi Panie dasz”,

Barbara Stromska ze Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, za wykonanie piosenki pt. „Małe tęsknoty”,

Nagrodę Publiczności:

Mikołaj Gronkiewicz ze Szkoły Podstawowej Montessori w Kowalach, za wykonanie piosenki pt. „Grosza daj Wiedźminowi”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom, ale także pozostałym uczestnikom.

Podczas drugiej części spotkania odbył się wspaniały koncert naszych Jurorów oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

Wszystkie występy uczestników oraz koncert Jurorów na pewno na długo pozostaną nam w pamięci! Mamy nadzieję i tym razem do zobaczenia za rok!