Jurorzy V Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki

Już za niecałe 3 tygodnie, tj. 19 maja 2023 w Klubie Parlament w Gdańsku odbędzie się 5 edycja WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLSKIEJ PIOSENKI.

Aż 36 wokalistów zawalczy o wymarzone statuetki!

Oceniać ich będą profesjonalni Jurorzy, których przedstawiamy poniżej:

Ola Kotłowska – Od 14 lat nauczyciel muzyki w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wejherowie,
a także wieloletni instruktor nauki gry na gitarze, ukulele i fortepianie
w Wejherowskim Centrum Kultury. Od 2015 roku Muzykoterapeuta
w przedszkolu specjalnym w Wejherowie. W 2018 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Wejherowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.
Od kilku lat działa również na scenie muzycznej komponując muzykę
i pisząc teksty. Zespół powstał z inicjatywy Oli w 2016 roku i tworzy muzykę w klimatach około-rockowych. Piosenki zespołu można znaleźć na fanpage’u zespołu lub YT.

Piosenka Tu i Teraz została hitem roku 2016 na antenie Polskiego Radia w Londynie. Krótko przed pandemią – 11 stycznia 2020 roku, na zaproszenie radia, zespół zagrał koncert WOŚP
na Wyspach Brytyjskich w Watford razem z Pawłem Małaszyńskim na jednej scenie. Na pamiątkę koncertu w Anglii powstała piosenka Londyn. Po powrocie do Polski, również w styczniu, zespół zagrał koncert w Protokulturze w Gdańsku. Później niestety przez Pandemię i wprowadzenie obostrzeń kolejne koncerty zostały odwołane. W listopadzie 2022 roku zespół zagrał akustycznie koncert w Baltic Mmotors Trójmiasto w Gdańsku z okazji Inauguracji Kalendarza Charytatywnego Motolejdis Pomorze na rok 2023. Z tej okazji powstała piosenka opowiadająca o działalności Motolejdis. Ola jest jedną z tych motocyklistek i również wzięła udział w zdjęciach ze swoim motocyklem do tego kalendarza. Obecnie Zespół przygotowuje się by zarejestrować nowe utwory oraz do koncertu, który zagra w pełnym składzie 27 maja 2023 w Muszli na Scenie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Integracyjnego. Podczas tego festiwalu Ola po raz drugi  będzie brała udział w pracach Jury. Jeśli czas pozwoli Ola próbuje swoich sił
w aktorstwie. Wzięła udział w zdjęciach do filmu – Wyrwa – w reżyserii Bartosza Konopki.
Na swoim koncie ma też kilka innych produkcji filmowych i reklamowych. Dusza artystyczna, która ciągle poszukuje nowych doświadczeń w przestrzeni artystycznej i motoryzacyjnej.

Oprócz muzyki uwielbia wędrówki po górach, wycieczki rowerowe, jazdę swoim motocyklem i leśne spacery
ze swoim psem. Ola jest w składzie jury od początku istnienia Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki.

Zapraszamy do odwiedzenia fanpage’a zespołu i YT.

 

Karol Lendzion – Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego
na Akademii Muzycznej w Gdańsku na specjalności musical. Jeden z 3 członków zespołu „Streetbois”, gdzie jako jedyny
ma predyspozycje do słuchu absolutnego, a reszta ekipy jest
o to bardzo zazdrosna. Ma rękę do elektroniki i wszelkich gadżetów i przy tym jego hobby to wypuszczanie wszystkiego
z rąk, więc lepiej mu nie dawać swojego telefonu. Przyjaciele mówią o nim „Karol – ty jesteś tak inteligenty chłopak,
ale czasami jesteś taki głupi”. Miał okazje uścisnąć dłoń najlepszego pianisty w Polsce czyli tego, który, w „Jaka to melodia” gra po jednej nutce.
Zapaleniec planszówek do tego stopnia, że jeżeli ktoś odważy się postawić napój tam gdzie plansza to ma lekko mówiąc przewalone. W zimie ubiera się tak, jakby był na Hawajach – dosłownie chodzący bojler.

Zapraszamy do odwiedzenia Instagrama Zespołu Streetbois.

 

Łukasz Ołtuszewski – Producent muzyczny, menedżer kreatywny, chórzysta. Od ponad dziesięciu lat związany
z chórem Music Everywhere i współtwórca agencji koncertowej o tej samej nazwie. Koordynował wiele wydarzeń artystycznych, reżyserował eventy kulturalne, a także konsultował i wspomagał formacje muzyczne. Uczestnik sympozjów i szkoleń dyrygenckich, m.in. z Javierem Busto, Risto Joostem, a także
z czołówką polskiego managementu muzycznego.

Swoim doświadczeniem dzielił się podczas konferencji i warsztatów tematycznych. W twórczości kieruje się eklektyzmem, łącząc pozornie nieprzystające gatunki, style i idee. Z zamiłowania grafik, copywriter i prawnik-kanonista. Prywatnie amator gry w szachy, thrillerów szpiegowskich
oraz tenisa stołowego.

Zapraszamy do odwiedzenia fanpage’a Chóru Music Everywhere, a także oficjalnej strony.

 

Aleksandra Skrok-Paszkiewicz – Absolwentka wydziału wokalnego Zespołu szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga
w Radomiu, w klasie śpiewu solowego mgr Zofii Jankowskiej oraz dr Moniki Świostek. Swoją muzyczną edukację kontynuowała studiując na gdańskiej Akademii Muzycznej
im. Stanisława Moniuszki, na wydziale wokalno-aktorskim
o specjalności śpiew solowy. Przez cały okres studiów uczyła się w klasie czołowego polskiego sopranisty, prof. zw. Dariusza Paradowskiego. Jako solistka współpracowała z takimi orkiestrami jak Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku,  Polska Filharmonia Kameralna Sopot czy Gdyńska Orkiestra Symfoniczna.
Od kilku lat dzieli się swoimi doświadczeniami z młodzieżą, pokazując im czym tak naprawdę jest sztuka śpiewu. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Studio Piosenki METRO w Sopocie.

Zapraszamy na fanpage Studio Piosenki METRO, tam na bieżąco można śledzić, co u nich słychać!
(8) Studio Piosenki METRO Sopot | Sopot | Facebook

 

Daria Zaradkiewicz – Wokalistka, która śpiewa od dziecka, komponuje, koncertuje w Polsce oraz za granicą, kocha muzykę
i uwielbia dzielić się dźwiękiem! Uczennica i absolwentka m.in. studium wokalnego Renaty Gleinert, Sławomira Drywy oraz Daniela Saulskiego. Laureatka licznych ogólnopolskich festiwali piosenki, reprezentantka Polski na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej, zwyciężczyni „Szansy na sukces” z Grzegorzem Turnauem. Specjalizuje się w piosence francuskiej i językach romańskich.

Współpracuje ze znakomitymi muzykami, z którymi regularnie koncertuje m.in. z Pawłem
A. Nowakiem, Wojtkiem Hornym, Maciejem Sadowskim, Piotrem Kułakowskim, Tomaszem Koprem, Olegiem Dziewanowskim, Antonim Wojnarem, Orkiestrą Kameralną PROGRESS. Prywatnie nauczycielka jogi i świadomej pracy z ciałem oraz dźwiękiem, instruktorka LES MILLS, autorka i lektorka medytacji dla ogólnopolskiej aplikacji MINDY, założycielka kobiecej społeczności SAME SIOSTRY, organizatorka warsztatów i wyjazdów rozwojowych w Polsce oraz za granicą. „Moje pasje są moją pracą, dlatego kocham to, co robię i z ogromną wdzięcznością i szacunkiem podchodzę do każdej z nich, czerpiąc nieustanną radość i dzieląc się nią!”

Zapraszamy na: www.dariazaradkiewicz.com
oraz Instagram, Facebook, YT.

 

Scroll to Top