Wydawanie duplikatów świadectw – ważne informacje

PROCEDURA WYDAWANIA DUPLIKATÓW ŚWIADECTW
Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego ?Lingwista?

1. Duplikaty świadectw są wydawane na pisemną prośbę skierowaną do Dyrektora szkoły.
  2. Duplikaty wydawane są odpłatnie.
  3. Duplikaty mają moc oryginału i mogą być wystawiane ponownie.

W przypadku utraty lub zniszczenia świadectwa lub dyplomu w celu uzyskania jego duplikatu należy złożyć w sekretariacie szkoły podanie do Dyrekcji szkoły.

WZÓR_podania_o_wydanie_duplikatu_świadectwa

DUPLIKATY SĄ WYSTAWIANE WYŁĄCZNIE NA PODSTAWIE PISEMNEGO PODANIA ZŁOŻONEGO DO SEKRETARIATU SZKOŁY

Podanie powinno zawierać:

1. Informację o jaki rodzaj dokumentu (np. świadectwo ukończenia)
  2. imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia osoby zainteresowanej (w przypadku kobiet również nazwisko panieńskie), adres do korespondencji, numer telefonu oraz szczegółowy opis sprawy
  3. typ szkoły (technikum, liceum, zasadnicza szkoła zawodowa, szkoła policealna itp.) oraz tryb nauki (szkoła dzienna, szkoła dla dorosłych)
  4. Musi także być wyraźnie wskazany ROK UKOŃCZENIA NAUKI

W przypadku posiadania kserokopii zaginionego dokumentu można dołączyć ją do podania.

Opłata

Za wydanie duplikatu pobierana jest opłata w wysokości opłaty legalizacji 26,00 PLN (za każdy duplikat), którą należy wpłacić bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub na rachunek bankowy:

Numer konta bankowego: 73 2490 0005 0000 4530 7167 7694 (Alior Bank S.A.)
?Oświata-Lingwista? Nadbałtyckie Centrum Edukacji Sp. z o.o.
ul. Malczewskiego 51
80-107 Gdańsk

tytułem: duplikat świadectwa oraz  imię i nazwisko osoby, na którą ma być wystawiany duplikat.  Kserokopię dowodu wpłaty należy dołączyć do podania.

ODBIÓR DUPLIKATU:
Przy odbiorze duplikatu należy być osobiście w celu złożenia podpisu w księdze arkuszy ocen. Tożsamość osoby odbierającej duplikat stwierdza się na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości zawierającego zdjęcie.

W wyjątkowych sytuacjach duplikat może odebrać osoba posiadająca pisemne upoważnienie osoby zainteresowanej (w którym muszą być podane  dane osoby upoważniającej i upoważnianej wraz z serią i nr dokumentu tożsamości).

Odbiór duplikatu w sekretariacie szkoły następuje w terminie do 14 dni roboczych, w trudniejszych przypadkach do 30 dni roboczych.

O załatwieniu sprawy ? wydaniu duplikatu ? zainteresowany dowiaduje się pod numerem telefonu: 58 300 06 05.