Tajemnice Teatru Szekspirowskiego

W piątek 14 lutego 2020 r. uczniowie klas pierwszych mieli okazję dowiedzieć się więcej o teatrze elżbietańskim, podczas zwiedzania Teatru Szekspirowskiego.

To właśnie w Gdańsku, jeszcze za życia Szekspira, wystawiane były sztuki Mistrza ze Stratfordu. Gdański Teatr Szekspirowski powstał w miejscu, gdzie od początku XVII w. funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku ? pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Obecnie stoi tu jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata, inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim.

Lekcja w Teatrze Szekspirowskim była interesującym przeżyciem, z tarasu mogliśmy podziwiać widok na zabytkową część miasta oraz przechadzać się po murze na dziedziniec tej niezwykłej budowli.