Debata ? O ZAANGAŻOWANIU MŁODYCH, CZYLI JAK TY I JA MOŻEMY ZMIENIĆ ŚWIAT?.

13 lutego 2020 w Europejskim Centrum Solidarności uczniowie klasy 1b wzięli udział w debacie pt.

? O ZAANGAŻOWANIU MŁODYCH, CZYLI JAK TY I JA MOŻEMY ZMIENIĆ ŚWIAT?.

Celem spotkania była rozmowa, o tym, jak motywować do aktywności siebie nawzajem i siebie samego.

Poruszono także kwestię świadomości społecznej i roli szkoły w kształtowaniu poglądów oraz postaw obywatelskich młodych ludzi.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka, trenerka organizacji pozarządowych, dyrektorka Teatru Gdynia Główna; Julia Borzeszkowska – gdańska aktywistka, organizatorka Marszu Ponad Podziałami, jaki odbył się po zamachu na prezydenta Pawła Adamowicza, studentka pierwszego roku prawa na Uniwersytecie Gdańskim; Grzegorz Piotrowski – antropolog kultury i filozof, pracownik Wydziału Myśli Społecznej Europejskiego Centrum Solidarności, który zajmuje się problematyką społeczeństwa obywatelskiego i radykalną transformacją ruchów politycznych oraz Przemysław Staroń – psycholog, kulturoznawca, religioznawca i filozof, Nauczyciel Roku 2018, nagrodzony przez Komisję Europejską twórca Zakonu Feniksa ? międzypokoleniowego fakultetu olimpijskiego z filozofii.