Szlachetna Paczka

Społeczność Liceum ?Oświata- Lingwista? po kolejny włącza się w ogólnopolską akcję charytatywną SZLACHETNA PACZKA! Jest to ogólnopolski program pomocy ludziom w trudnej sytuacji.

W tym roku do SZLACHETNEJ PACZKI przyłączą się również m.in. Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką Anną Komorowską, gwiazdy sportu m.in.: Anna i Robert Lewandowscy, Kuba Błaszczykowski, Mariusz Wlazły, Rafał Majka, Kamil Stoch i wielu innych.

PACZKA to prezent ? z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej – wymarzony i długo oczekiwany. W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie dokładnie, czego potrzebuje dana rodzina.

Na naszą pomoc czeka 3-osobowa rodzina z Gdańska. Pani Monika i Pan Tomasz wspólnie wychowują 10-letnią córkę Weronikę. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji od kiedy Pan Tomasz stracił pracę. Obecnie po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania rodzinie pozostaje 66zł miesięcznie na jedną osobę. Pani Monika cierpi na epilepsję co uniemożliwia jej podjęcie stałego zatrudnienia, natomiast Weronika od urodzenia choruje na astmę, przez co często opuszcza zajęcia w szkole. Mimo przeciwności losu rodzina stara się żyć normalnie. Pani Monika uczęszcza do bezpłatnej szkoły dla dorosłych i podejmuje prace dorywcze, Pan Tomasz stara się podejmować różnych zleceń, natomiast Weronika ? utalentowana muzycznie uczęszczała do Szkoły Muzycznej.

W dniach 1.12.2014? 12.12.2014 odbędzie się zbiórka darów.

Szczególnie potrzebne są:
1. żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne
i rybne, warzywa w puszkach; mleko w kartonie, owoce cytrusowe (mandarynki), słoiki z mięsem (typu pulpety)
2. środki czystości: proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasta do zębów (dla dorosłych i dzieci), pasta do zębów bez fluoru, szczoteczki do zębów (dla dorosłych
i dzieci), mydło/żel myjący,
3. pomoce szkolne: zeszyty w jedną linię i w kratkę, bloki, kredki, farbki, pędzle, bibuła, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, klej, piórnik (rozkładany z wyposażeniem), plecak, przybory do pisania.

Potrzebne są też:
1. odzież i obuwie : dżinsy, legginsy, dresy, rajstopy zimowe (150cm), T-shirty (na 11-12 lat), kurtka/płaszcz na zimę ( 152cm), czapka, buty do szkoły (halówki/tenisówki), kozaki zimowe dla dziewczynki i mamy, trapery zimowe męskie
2. Zeszyt ćwiczeń do muzyki ?I gra muzyka? wyd. Nowa Era (Grażyna Kilbach, Monika Gramek)
3. Pościel, pościel antyalergiczna dla alergików, ręczniki
4. Garnki i czajnik na kuchenkę gazową
5. Łóżko dla Weroniki do małego pokoju (takie które zajmuje jak najmniej miejsca w pokoju)
6. Szafa dla Weroniki ( która pomieści ubrania i inne drobiazgi)
7. Nowszy inhalator, odświeżacz do pokoju i nawilżacz powietrza dla alergików i astmatyków

Dary zapakowane w siatki lub pudła kartonowe proszę przynosić w wyznaczonym terminie do pokoju nauczycielskiego

Pamiętaj! Rzeczy nie muszą być nowe, ale zadbane i niezniszczone ? przygotowane z myślą o drugim człowieku. Paczka jest prezentem i powinna podnosić poczucie wartości u obdarowanycha.

Scroll to Top