?Sprawa operacyjnego rozpoznania? – projekt edukacyjny i obywatelski

19 grudnia 2012 r. uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego ?Lingwista? wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie In gremio, gdański Teatr Wybrzeże, Europejskie Centrum Solidarności oraz Urząd Marszałkowski województwa pomorskiego, które odbyło się w ramach projektu edukacyjnego i obywatelskiego ?Sprawa operacyjnego rozpoznania?.

Uczniowie w Teatrze Wybrzeże obejrzeli spektakl pt.?Sprawa operacyjnego rozpoznania? w reżyserii Zbigniewa Brzozy na podstawie ?Płomieni? Stanisława Brzozowskiego i historii ruchu Wolność i Pokój. ?Płomienie? to nie tylko historia pewnej grupy ludzi w pewnych minionych czasach. To także, a może przede wszystkim, opowieść o niezgodzie na niesprawiedliwość, imperatywie działania, o odwadze i gotowości płacenia za nią najwyższej ceny.

Po spektaklu odbyła się moderowana dyskusja z młodzieżą oraz zaproszonymi gośćmi: aktywnymi członkami ruchu Wolność i Pokój, w której gościem szczególnym był Krzysztof Skiba.

W trakcie trwania projektu młodzież ma szansę zapoznać się z materiałami zamieszczonymi na stronie internetowej projektu i Stowarzyszenia In gremio: www.ingremio.razem.pl .

Scroll to Top