Spotkanie z prawnikiem w ramach Tygodnia Konstytucyjnego

?27 października 2016 r. klasa pierwsza oraz druga wzięły udział w zajęciach z prawnikiem, dotyczących Konstytucji RP z 1997 r.

Zajęcia odbyły się w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu ?Tygodnia Konstytucyjnego?, zorganizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Celem zajęć było wskazanie praktycznego wymiaru obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Pan Mecenas Piotr Grubba w przystępny sposób przedstawił zapisy i funkcjonowanie artykułów naszej konstytucji w życiu codziennym na podstawie określonych przykładów. Zajęcia miały za zadanie zainteresować uczniów naszej szkoły podstawami prawa i rolą konstytucji w życiu każdego obywatela.

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.