Młodzieżowa Sesja Rady Miasta Gdańska

27 października 2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XII sesji Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska III kadencji.

Obrady prawie w całości pochłonął wybór nowego przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta po ustąpieniu poprzedniego. W toku wyborów kandydaci na Przewodniczącego mieli okazje zaprezentować swój program na dalszy ciąg kadencji, a następnie w 3 kolejnych turach odbyły się głosowania.

Obserwacja obrad pozwoliła uczniom poznać mechanizmy działania MRM, cele młodych radnych oraz sposoby rozwiązywania bieżących problemów jakie stoją przed tym organem. Była to lekcja demokracji w wykonaniu młodych ludzi.

W Młodzieżowej Radzie Miasta zasiada 34 radnych z trójmiejskich szkół. Nasza szkoła również posiada swoją reprezentantkę w MRM.