Prawybory do Parlamentu Europejskiego

Prawybory do Parlamentu Europejskiego

22 maja 2019 r. w naszej szkole odbyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego –  finał projektu obywatelskiego ?Młodzi głosują?.

W ramach działań uczennice i uczniowie klas 2 przygotowali i przeprowadzili wśród społeczności szkolnej badanie ankietowe na temat nastrojów przedwyborczych, a także krótki quiz na temat działalności i zasad funkcjonowania Parlamentu Europejskiego.

W szkole pojawiły się kolorowe plakaty, zachęcające do wzięcia udziału w prawyborach.

Frekwencja, podczas przeprowadzonych prawyborów w naszej szkole wyniosła 43 %. Szczegółowe wyniki szkolne można obejrzeć tutaj:

https://mlodziglosuja.pl/wizytowka/293-anna-pancer/

Cała akcja miała na celu zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze; dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów; zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

Zdjęcia z wydarzenia można  obejrzeć tutaj:

Scroll to Top