Młodzieżowe spotkania z Medycyną – już po kolejnym wykładzie

Dnia 17 grudnia uczniowie z klasy pierwszej i drugiej oraz grupa biologiczna z klasy trzeciej uczestniczyli, w ostatnim w tym roku kalendarzowym, wykładzie z cykłu: Młodzieżowe Spotkania z Medycyną.

Na początku wykład zatytułowany ?Dwa oblicza marihuany ? wpływ marihuany na komórki nerwowe człowieka? wygłosiła Patrycja Laszuk, uczennica II LO w Sopocie.

Następny temat : „Cukrzyca – nie taka słodka choroba”  bardzo ciekawie poprowadziła dr Anna Korzon-Burakowska z Zakładu Prewencji i Dydaktyki GUMed.

O postępach w chirurgii przybliżył nam dr Roman Budziński, chirurg, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku.  Swoją prezentację urozmaicił własnymi zdjęciami ukazując tym samym prawdziwe doświadczenie.

Uczniowie (także z Naszego liceum) zadawali wiele pytań. Najaktywniejsi otrzymali nagrody.

Zdjęcia z tego wydarzenia już wkrótce w galerii.