II Wojewódzki Konkurs Polskiej Piosenki – edycja 2017/2018

Dnia 18 maja 2018, już drugi raz w historii naszej szkoły odbył się WOJEWÓDZKI KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI. Do rywalizacji zgłosiło się dziewiętnastu gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych z pomorza. Do etapu finałowego przystąpiło trzynastu uczestników. Każdy z nich przedstawił po jednym utworze. Wszystkie zasłużyły na wielkie brawa!

Wykonawców oceniali profesjonalni Jurorzy:

Aleksandra Kotłowska (wokalistka zespołu Ola Kotłowska & Band),
Weronika VEIRA Gabryelczyk (wokalista, kompozytorka, nauczycielka śpiewu),
Kara Przytuła (wokalistka i nauczycielka śpiewu),
Tomasz Jeske (basista zespołów takich jak: SpaceCrackers oraz Ola Kotłowska & Band).

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Jurorom za poświęcony czas oraz rzetelną oceną uczestników!

Spośród wszystkich wokalistów wyłoniono 4 laureatów. Dodatkowo Publiczność zagłosowała na swojego faworyta.

Przyznano:

I miejsce ? Adriannie Kordowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. ,,Spóźniamy się?;
II miejsce ? Zuzannie Polańskiej ze Szkoły Podstawowej w Pogórzu, za wykonanie piosenki pt. „Wyśniłam sen”;
III miejsce ? Jankowi Stawickiemu z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskego w Gdańsku, za wykonanie piosenki pt. „Jesteśmy na wczasach”;
Wyróżnienie otrzymała Agata Dudek ze Szkoły Podstawowej w Pręgowie, za wykonanie piosenki pt. ?Damą być”;
Nagroda Publiczności trafiła do Julii Wolskiej z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu, za wykonanie piosenki pt. ?Mamo?.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom, ale także pozostałym uczestnikom.

Po uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów odbył się koncert Naszych wspaniałych Jurorów! Wystąpili Aleksandra Kotłowska i Tomasz Jeske. Zagrali utwór z repertuaru Ola Kotłowska & Band. Następnie wystąpiła Weronika VEIRA Gabryelczyk, nasza absolwentka, która zawsze powraca do nas z coraz to lepszym warsztatem wokalnym!

Wszystkie występy uczestników oraz koncert Jurorów na pewno na długo pozostaną nam w pamięci! Mamy nadzieję i tym razem do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć tutaj.