Finał Projektu „Jestem Obywatelem UE. Lubię to!”

9 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku obyło się niezwykłe spotkanie. Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wziąć udział w I Pomorskim Areopagu Wartości.

W dyskusji panelowej na temat wartości europejskich w polskim społeczeństwie udział wzięli znamienici goście: Jarosław Wałęsa ? poseł do Parlamentu Europejskiego, dr Aleksandra Borowicz ? Uniwersytet Gdański, Ośrodek Badań nad Integracją Europejską, Michał Rucki ?wiceprzewodniczący gminy wyznaniowej żydowskiej w Gdańsku oraz zastępca dyrektora Departamentu ds. koordynacji wdrażania Urzędu Marszałkowskiego Marcin Fuchs. Funkcję moderatorów dyskusji pełniły uczennice ALO ?Lingwista? Ada Piotrowska i Marysia Zalewska.

Kolejnym punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu, który towarzyszył projektowi ?Jestem Obywatelem UE. Lubię To!?oraz uroczyste wręczenie nagród. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce na podium.

Już dziś koordynator projektów edukacyjnych, pani Aneta Nowak-Tymińska zaprosiła szkoły do udziału w kolejnych debatach i konkursach wiedzy o Unii Europejskiej.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Scroll to Top