„Zaproś naukowca do szkoły” – relacja po wykładzie

15 stycznia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w wykładzie pana dr Wojciecha Glaca w ramach programu Uniwersytetu Gdańskiego ” Zaproś naukowca do szkoły”.

Wykładowca przybliżył naszym uczniom zagadnienia związane z neurobiologią uzależnień. Uczniowie mogli dowiedzieć się o mechanizmie powstawania uzależnienia, podziale substancji uzależniających, czy też typach uzależnienia. Pan doktor omówił również budowę i fizjologię mózgowego układu. Wykład był przeplatany krótkimi filmami pokazującymi doświadczenia związane z  mechanizmami uzależnień u szczurów, które prowadzone są na katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka UG.

W trakcie wykładu i po jego zakończeniu uczniowie mieli szansę na zadawanie pytań i rozmowę
z dr Glacem. Wierząc, że wszyscy obecni zrozumieli przesłanie wykładu, można rzec
za Mickiewiczem „wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.”

Zdjęcia z tego wydarzenia już niedługo.