Zajęcia w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

11 lutego 2016r. uczniowie ALO mogli bezpośrednio poznać funkcjonowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości na lekcji wiedzy o społeczeństwie, która odbyła się w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Po dokładnej kontroli, uczniowie udali się na salę rozpraw. Tego dnia przeprowadzano przesłuchania świadku w sprawie karnej, która dotyczyła morderstwa i obfitowała w różne wątki obyczajowe. Niezwykle interesująco rozwijała się akcja, wraz z każdym przesłuchiwanym świadkiem.

W przerwie, dzięki uprzejmości sędziego uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące sprawy, a także funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości. Zajęcia wzbudziły spore emocje, więc uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne tego rodzaju wyjścia.