Zajęcia terenowe z geografii

8 czerwca w piękny, słoneczny dzień, nasi zdolni uczniowie wyruszyli na warsztaty geologiczne pod opieka Pana Sebastiana Ropela. Pierwszym punktem wycieczki, była wieża widokowa w Kolibkach, która znajduje się niedaleko gdyńskiego Orłowa. Z samej góry punktu widokowego uczniowie mogli zaobserwować pozostałość po cofającym się wiele lat temu lądolodzie – morenę czołową. Krajobraz, który widzieliśmy zapierał dech w piersiach. Po tak ciekawym miejscu, ruszyliśmy dalej. Następnym punktem wycieczki, w który się udaliśmy jest znany klif w Gdyni. Celem warsztatów było zaobserwowanie procesu abrazji oraz odnalezienie skał węglanowych za pomocą kwasu solnego. Wycieczka geologiczna razem z praktycznymi zajęciami w terenie dostarczyła naszym uczniom wiele ciekawych informacji, ale co najważniejsze wszyscy świetnie się bawili!

Kilka zdjęć dostępnych TUTAJ