Z Gniezna wrócili z nagrodami

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczennic gdańskiego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego LINGWISTA w II Gnieźnieńskich Igrzyskach Akademickich wiedzy o cywilizacjach zachodnich.

Szkołę w tym konkursie reprezentowały: Ada Piotrowska i Judyta Janczara. Towarzyszył im Damian Domański, nauczyciel języka łacińskiego i kultury antycznej. Organizatorem wydarzenia był Instytut Kultury Europejskiej UAM z siedzibą w Gnieźnie.

Punktualnie o godz. 12:00 aula IKE zapełniła się blisko 60 uczestniczkami i uczestnikami Igrzysk oraz ich nauczycielami, którzy przybyli do pierwszej stolicy Polski (nade wszystko z Wielkopolski), aby stanąć w intelektualne szranki. Gości powitał prof. Filip Kubiaczyk, organizator wydarzenia, zaś otwarcia rywalizacji dokonał dyrektor Instytutu Kultury Europejskiej, prof. Leszek Mrozewicz.

Uczennice i uczniowie musieli odpowiedzieć na 60 pytań zamkniętych z zakresu wiedzy o cywilizacji zachodniej (historii, kultury i politologii). Na wykonanie zadań mieli 60 minut.

Zaszczytne 2 miejsce w rywalizacji zajęła i cenne nagrody ufundowane przez firmę BRS GROUP zgarnęła uczennica II klasy naszej szkoły, Judyta Janczara. OGROMNE GRATULACJE!

W czasie pobytu w Gnieźnie nie zabrakło czasu na zwiedzenie bazyliki prymasowskiej, jak również przylegającego do Instytutu Kultury Europejskiej Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Judyta - dyplom

Scroll to Top