WYNIKI konkursu „Antyk w sztuce Gdańska”

Znamy już wyniki konkursu fotograficznego „Antyk w sztuce Gdańska”, który pod koniec maja został ogłoszony w Naszej szkole. W połączeniu ze spacerem edukacyjnym po gdańskim Starym Mieście stanowił on podsumowanie projektu DISCIPULI ORBILII ? POZNAĆ ANTYK. JĘZYK ŁACIŃSKI ? KULTURA ? SZTUKA realizowanego w Naszym liceum, w mijającym roku.

Na konkurs przesłano w sumie 6 fotografii (można obejrzeć tutaj), których autorami byli Adrian Kulesza z kl. II oraz Adrian Płotka z kl. I. Prace pierwszego z uczniów przedstawiają cztery fotografie Kaplicy Królewskiej. W sposób szczególny zwrócono uwagę na detale dekoracji zewnętrznych, m. in. na charakterystyczne pilastry, które nawiązują niezaprzeczalnie do wzorców antycznych. Drugi z uczniów zaprezentował dwie fotografie maszkaronów z frontonu jednej
z długoulicznych kamienic.  W związku z wyrównanym poziomem prac, postanowiono przyznać DWA RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA. Nagrodzenie laureatów nastąpi 27 czerwca w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego w Naszej szkole.

Ponadto w ramach Dnia Otwartego, który miał miejsce 29 maja, na naszych Gości
przy stanowisku jęz. łacińskiego czekał konkurs ? CRUCIVERBIUM, czyli krzyżówka
z ?językiem?
.  Wśród osób, które nadesłały prawidłowe odpowiedzi, wylosowano dwie, które otrzymają nagrody książkowe. Laureatkami zostały: Dagmara Krzysztofiak z Gimnazjum
im. Papieża Jana Pawła II w Sadlinkach oraz Judyta Janczara z Gdańskiego Gimnazjum ?Lingwista? im. Hymnu Narodowego w Gdańsku.

Laureatkom i laureatom Naszych szkolnych konkursów serdecznie gratulujemy!