Wycieczka do Wrocławia

W dniach 12-14 czerwca 2019 wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia.

Po dość spokojnej podróży i szybkim zakwaterowaniu w hostelu pojechaliśmy na Starówkę. Spacerowaliśmy wzdłuż pięknych kamienic, zobaczyliśmy ratusz, fontannę i pomnik Aleksandra Fredry. Nie zabrakło także czasu na obiad oraz spacer z panią przewodnik, która zapoznała nas z najważniejszymi faktami historycznymi dotyczącymi Wrocławia i pokazała wrocławską wyspę – Ostrów Tumski, najstarszą część miasta. Następnie udaliśmy do Hali Stulecia, otoczonej przez inne, nie mniej ciekawe obiekty, np. Iglicę, stalową konstrukcję mającą prawie 100 metrów wysokości. Mieliśmy także okazję obejrzeć piękny pokaz multimedialnych fontann.

Drugiego dnia odwiedziliśmy wrocławskie ZOO – najstarsze w Polsce. Szczególne wrażenie zrobiło na nas Afrykarium – oddzielny budynek, poświęcony faunie i florze kontynentu afrykańskiego. Mieliśmy okazję również zobaczyć ogród japoński.

W dalszej części programu był obiad oraz rejs po Odrze. Wieczorem, z powodu nadchodzącej burzy schroniliśmy się w jednym z wrocławskich kin na 2 godzinny seans filmowy.

Ostatniego dnia wjechaliśmy na wieżę widokową Sky Tower, z której mogliśmy podziwiać przepiękne wrocławskie krajobrazy. Po pożegnaniu starówki wyruszyliśmy w drogę powrotną do Gdańska. Tę wycieczkę zapamiętamy na długo.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.