Wycieczka do Poznania

W dniach 20-22 czerwca 2022 uczniowie z klas 1a, 1b, 2a i 3a wzięli udział w wycieczce do Poznania.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Czekolady, obejrzeliśmy również Makietę Dawnego Poznania i pograliśmy w kręgle oraz bilard.

Następnego dnia, po bardzo smacznym śniadaniu ruszyliśmy w dalszą drogę. Zwiedziliśmy Katedrę na Ostrowie Tumskim w obecności profesjonalnego przewodnika, który zaprowadził nas również do podziemi. Następnie obejrzeliśmy główną atrakcję Poznania, czyli Koziołki. Udaliśmy się na wieżę widokową na Zamku Przemysła i zwiedziliśmy tamtejsze muzeum. Po obiedzie udaliśmy się do Rogalowego Muzeum. Następnie na uczniów czekała miła niespodzianka, pojechaliśmy do Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie mogliśmy skorzystać z Mosińskiej Kolei Drezynowej.

Wycieczka była pełna ciekawych atrakcji, pozytywnych emocji i wspaniałej atmosfery.