Wizyta na Wydziale Fizyki UG

W piątek, 13.12.13r. uczniowie z klasy drugiej i trzeciej, realizujący rozszerzony program z fizyki uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z fizyki, na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Zajęcia doświadczalne zostały przeprowadzone z działu Elektrostatyka. Uczniowie sami mogli wykonywać doświadczenia np. elektryzowanie ciał, sprawdzać stan naelektryzowania ciała, badać ruch kulki w polu elektrostatycznym, itp.

Na koniec zajęć uczniowie zwiedzili laboratorium z fizyki współczesnej oraz obejrzeli zaplecze sali wykładowej z fizyki doświadczalnej.

Atmosfera była bardzo miła, i uczniowie byli bardzo zaangażowani w doświadczenia.

Te zajęcia mogły się odbyć dzięki współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym „Lingwista”, a  przede wszystkim zaangażowaniu pracowników UG
– Pani dr Joanny Gądek i Pana mgr Patryka Kamińskiego.

Zdjęcia zrobione podczas wizyty na Wydziale można obejrzeć tutaj.