Westerplatte – lekcja historii

7 czerwca 2018 r. uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w zajęciach historycznych pt. „Westerplatte. Pole bitwy”. Ścieżka edukacyjna umożliwiła uczestnikom zapoznanie się z najważniejszymi pozostałościami budowli wchodzących w skład Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Punktem początkowym naszej wycieczki był replika bramy kolejowej, stanowiącej wjazd na teren składnicy. Następnie ścieżką spacerowaliśmy przez nadmorski las. Niezwykle interesującym miejscem okazała się Wartownia numer 1. Podlegający pod Muzeum Historyczne Miasta Gdańska obiekt prezentuje na wystawie ciekawe eksponaty. Bluza mundurowa i rzeczy osobiste majora Sucharskiego czy uzbrojenie wykorzystywane przez walczących na Westerplatte, to tylko niektóre elementy prezentowane na wystawie. Bardzo interesujące były również ruiny koszar, które można oglądać od wewnątrz. Punktem kulminacyjnym zwiedzania Westerplatte był kopiec z pomnikiem, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne tereny portowe oraz na Twierdzę Wisłoujście.

GALERIA