Warsztaty Szkoła różnorodności i Dzień Praw Człowieka

W listopadzie i grudniu 2018r. uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w warsztatach Szkoła różnorodności prowadzonych przez edukatorów Fundacji IRSE oraz Imigrantów
i Imigrantki
w ramach kampanii edukacyjnej Łączy nas Gdańsk.

W ramach warsztatów rozmawialiśmy o tym, co to znaczy różnorodność oraz jakie ma znaczenie i wartość. Zrozumieliśmy jaki wpływ mają stereotypy na postrzeganie innych osób. Dowiedzieliśmy się także wiele na temat historii polskiej emigracji oraz określaliśmy przyczyny migracji w kontekście globalnym. Uczyliśmy się także tego, jak mówić nie dyskryminując oraz zrozumieliśmy wpływ kultury na postrzeganie tych samych zjawisk. Dowiedzieliśmy się także o wyzwaniach jakie stoją przed Imigrantami i Imigrantkami oraz o sytuacji uchodźców w Europie i na świecie.

Szczególnie cenne były spotkania z Imigrantami z Francji i Czeczeni, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach.

Cykl warsztatów zakończyło wspólne świętowanie Dnia Praw Człowieka (10 grudnia 2018). Apel, który współtworzyły wszystkie klasy naszej szkoły był okazją do zastanowienia się nad tym czym są prawa człowieka. Wzięliśmy także udział w akcji pisania listów w ramach Amnesty International, o czym można poczytać tutaj.

Zdjęcia z tych wydarzeń można obejrzeć tutaj.