Warsztaty pt. „Czy można powąchać stres, czyli o tym jak pachną emocje”

Dnia 10 grudnia grupa realizująca biologię rozszerzoną realizowała zajęcia na UG w ramach programu wydziału Biologii – Poznaj pracę biologa.

Warsztaty na temat: „Czy można powąchać stres, czyli o tym jak pachną emocje” poprowadziła pani mgr Martyna Siudak z Katedry Fizjologii Zwierząt.

Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji na temat budowy i fizjologii narządu węchu oraz badań naukowych dotyczących wpływu stresu i emocji na wydzielane przez człowieka zapachy. Następnie grupa uczestniczyła w dwóch badaniach praktycznych dotyczących rozpoznawania różnych zapachów i zdolności wykrywania powtarzalności substancji zapachowych. Niekwestionowanym zwycięzcą w wykrywaniu różnorodnych substancji (od zapachu ziół i oleju kokosowego po alkohol) została Dagmara, a reszta grupy przekonała się, jak trudne było to zadanie. Warsztaty i wykład były bardzo ciekawe i pouczające.

Zdjęcia z warsztatów można zobaczyć tutaj.