Warsztaty ?Dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy? – relacja

23 kwietnia 2015 mieliśmy przyjemność wziąć udział w warsztatach pt.? Dla przyszłości bez Czarnobyla i Fukuszimy?, które zorganizowało Europejskie Centrum Solidarności.

W programie znalazło się spotkanie z panią Haliną Kalashnikaw dyrektorem Zespołu Szkół w Mińsku, koordynatorką profilaktyki zdrowotnej dla dzieci poszkodowanych przez katastrofę atomową w Czarnobylu oraz z panem Volodymyrem Volchenko ? ratownikiem ? dowódcą jednego z oddziałów likwidujących skażenie po katastrofie w Czarnobylu, wieloletnim dyrektorem TV w Dniepropietrowsku.

Po relacjach świadków katastrofy w Czarnobylu miała miejsce rozmowa z uczestnikami nt. Energii odnawialnej: solary, geotermia, biogaz, wiatraki za horyzontem na morzu: ?Mądry Polak przed szkodą?. Spotkanie poprowadził pan Jerzy Niczyporuk ekspert Fundacji Eko-rozwoju.

Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć tutaj.