Warsztaty z cyklu „Poznaj pracę naukowca”
– Mikroświat w makrowymiarze

06.03.14r.  grupa uczniów z klasy drugiej realizująca biologię w zakresie rozszerzonym udała się na warsztaty z cyklu: „Poznaj pracę naukowca.”

Tym razem zajęcia odbyły się w starym budynku Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Kładki.

Zostaliśmy zaproszeni do pracowni mikroskopii elektronowej na zajęcia
Mikroświat w makrowymiarze. Warsztaty zaczęły się od krótkiego wykładu na temat budowy
i zasady działania mikroskopu elektronowego.

Punktem kulminacyjnym zajęć była samodzielna praca każdego ucznia na wybranym preparacie mikroskopowym. Mogliśmy obejrzeć w niewiarygodnym powiększeniu mrówkę, żuka, pszczołę
i elementy budowy kwiatów roślin nasiennych.
Każdy z  nas miał okazję „opracować” własnoręcznie wybrany preparat i zrobić mu zdjęcie, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę.

Bardzo ciekawe  i inspirujące warsztaty.  Jedno  ze zdjęć zrobionych przez nas można zobaczyć
w krótkiej fotorelacji z zajęć.