VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa

26 listopada 2022 r. uczeń naszej szkoły – Filip z III a, realizujący fizykę w zakresie rozszerzonym, wziął udział w VI Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej.

Gospodarzem konferencji była Politechnika Gdańska, a tematem „Słońce – Księżyc widziane okiem naukowca lub artysty”. W imponującej auli gmachu głównego PG odbył się wykład inauguracyjny konferencji „ Od Apollo do Artemis, czyli powrót ludzkości na Księżyc”. Po nim, w pięciu grupach przedmiotowych, młodzi naukowcy z województwa pomorskiego uczestniczący w programie „Zdolni z Pomorza” prezentowali własne prace naukowe i wygłaszali referaty dotyczące tematu głównego konferencji. Prelegenci opowiadali m.in. o powstawaniu Księżyca, życiu gwiazd i sposobach wykorzystywania ich energii, napędach rakietowych, burzach i plamach słonecznych. Po każdej prezentacji, uczestnicy danej sesji przedmiotowej mieli okazję do zadawania pytań i własnych komentarzy. Filip brał czynny udział w ożywionych dyskusjach.

Dzień spędzony na Politechnice Gdańskiej był bardzo udany. Do zobaczenia na kolejnej Uczniowskiej Konferencji Naukowej!