Międzyszkolne Zawody na Ergometrach Wioślarskich

W dniu 25 listopada 2022r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego odbyły się Międzyszkolne Zawody na Ergometrach Wioślarskich. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół ponadpodstawowych. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Lingwista reprezentowali:
Dziewczęta- Nina Matyskiewicz, Julia Bagińska, Julia Narloch, Dominika Knyszyńska
Chłopcy: Jakub Skotnicki, Jakub Pieniążek, Volodymtr Błażkiewicz, Paweł Szpakiewicz, Piotr Balcerzak, Piotr Tocha, Maksymilian Twardowski
Już od sygnału startowego biegu walka o każdy metr i o zajęcie najwyższego miejsca była niesamowicie zacięta i wyrównana. W wielu przypadkach zwycięstwo biegu rozgrywało się tuż przed linią mety. Każde zdobyte miejsce zarówno przez dziewczęta, jak i chłopców było punktowane, a suma wszystkich punktów dawało miejsce w końcowej klasyfikacji szkół. ALO w klasyfikacji generalnej zajęło IV miejsce. Faworytami okazali się zawodnicy z Zespołu Szkół Łączności, II miejsce zajęło XIX LO, III miejsce V LO, tuż za podium, bo IV miejsce zajęło ALO Lingwista.
Wszystkim serdecznie gratulujemy udziału w zawodach.

Scroll to Top