Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia uczniów klasy pierwszej

2 października 2015 roku uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet uczniów Akademickiego Liceum ?Lingwista? w wyjątkowym dla naszych szkół miejscu w Będominie.

Od lat Gdańskie Szkoły ?Lingwista? łączy przyjaźń z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Dzięki uprzejmości gospodarzy tego niezwykłego miejsca pana Przemysława Reya – kierownika Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i pani Małgorzaty Gańskiej – kustosz Muzeum Hymnu Narodowego uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia odbyła się przed zabytkowym dworkiem, w którym na świat przyszedł Józef Wybicki.

Po uroczystym ślubowaniu i symbolicznym pasowaniu uczniów, przekazane zostały na ręce kierownika i kustosz muzeum – dary ufundowane przez Zarząd Spółki Oświata ? Lingwista? ? w tym roku były to dwa tomy ?Żywotów Świętych Starego i Nowego Zakonu? Piotra Skargi z 1859 i 1860 roku.

Na pamiątkę przyjęcia do społeczności szkolnej uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe wpinki z wizerunkiem sowy, która w starożytności zdobiła ateńskie monety.

Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy w Muzeum, a następnie wzięli udział w ognisku oraz otrzęsinach, które przygotowali dla nich koledzy i koleżanki z klasy 3.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj.