Święto Niepodległości

9 listopada 2018 roku, w celu upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klasy 1a przygotowali uroczysty apel.

Na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej skierowane do wszystkich przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych w kraju i za granicą, włączyliśmy się w akcję ?Rekord dla Niepodległej?. O symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Uczniowie klasy 1a przypomnieli nam podstawowe fakty historyczne, a także zaprezentowali pieśni patriotyczne. Odbył się również quiz wiedzy historycznej, w której wzięli udział reprezentanci klas. Pod koniec apelu ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w konkursie pt. „Z czym kojarzy Ci się patriotyzm?”.

Po apelu zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie, w kształcie liczby 100.

Wszystkim życzymy udanego Święta Niepodległości! 😉

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.