Święto Matematyki – relacja

Dnia 13.03.15r. wszystkie klasy świętowały wspólnie Dzień Matematyki. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i przystąpili do wykonywania różnych zadań. Między innymi rysowali matematyczny obraz za pomocą markera, który trzeba było utrzymać na sznurkach. Nie zabrakło także rundy matematycznych sucharów, w postaci quizu. Trzeba było także zbudować nietypowy przyrząd matematyczny oraz ułożyć jak najdłuższe zdanie zawierające tylko wyrazy z PI.

Po godzinnej rywalizacji Jury ogłosiło wyniki:

I miejsce: Minus pierwiastek z delty, w składzie: Ania G., Paulina L., Alicja K., Oliwia Z.
II miejsce: PI to nie ciasto, w składzie: Adam S., Mikołaj Ś., Ola J., Oskar F., Szymon G.
III miejsce: Piwo, w składzie: Adrian K., Daniel K., Agnieszka Z., Masha K.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci naklejek matematycznych.

Podano także wyniki 3 konkursów ogłoszonych przed Dniem Matematyki.

1. Konkurs na zdjęcie pt. ?Ja z Matematyką w tle?.
Najwięcej realnych lajków zebrał Adrian Kulesza z klasy trzeciej.

Drugą nagrodę przyznało Jury, ex aequo za zdjęcie Doroty Z., Dagmary K., Adriana P. oraz za zdjęcie Piotrka K.
Wszystkie konkursowe prace można zobaczyć tutaj.

2. Konkurs na rymowankę
Wyróżniono dwóch uczestników: Dorotę Z. i Adriana K.

Dzieła uczniów: Rymowanki

3. Ankieta
Najciekawszych odpowiedzi udzieliła Oliwia Z. z klasy pierwszej.

Zdjęcia z tego wydarzenie można obejrzeć tutaj.

Wszyscy otrzymali nagrody. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!