ŚWIĘTO LICZBY PI !

Zbliża się najlepszy DZIEŃ W ROKU! ? czyli ŚWIĘTO LICZBY PI !
Zapraszam Was serdecznie do wspólnego celebrowania ulubionego dnia Matematyków! Co prawda świętowanie odbędzie się dopiero 15 marca, ale za to z wielkim przytupem, a to za sprawą SU. Już niebawem poznacie wszelkie szczegóły ?
Na chwilę obecną ogłaszamy dla naszych uczniów WIELKI KONKURS pt. ?Za?szmy ?.?
Waszym zadaniem będzie zrobienie jak największej liczby zdjęć różnych cyfr. Można fotografować dosłownie wszystko: numer buta, numer mieszkania, numer autobusu, cenę w sklepie, itp. Można również daną cyfrę ułożyć z dowolnych przedmiotów i wykonać zdjęcie. Więc realizacja zadania jest możliwa nawet w domu! Należy oczywiście zebrać jak największą liczbę cyfr w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi. Czyli 3,1415…itd. Należy te zdjęcia w odpowiedniej kolejności złożyć w dowolnym programie: dowolna apka w telefonie, paint, canva, cokolwiek. Można ułożyć je w dowolny sposób (pionowo, poziomo, po skosie, w kółko), tylko żeby było widać odpowiednią kolejność.
Wygrywają najciekawsze prace oraz te z największą liczbą cyfr. Dane zdjęcie można wykorzystać tylko 1 raz!
Zdjęcie należy wysłać na adres: nataliamurowaniecka@gmail.com do piątku (12 marca) najpóźniej.
Zachęcam do udziału, z miłą chęcią wystawię (i Pani Irena również) bardzo pozytywne i nawet wzorowe oceny z matematyki ?
Przewidziane są również wspaniałe nagrody materialne!
Do dzieła!
Scroll to Top