Spotkanie Międzykulturowe

13 listopada 2018 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dwie urocze studentki z Białorusi i Ukrainy, które w ramach programu Erasmus+ przyjechały do Trójmiasta. Dziewczyny wygłosiły krótki wykład na temat walorów państw, z których obie pochodzą. Dowiedzieliśmy się jak piękne są białoruskie i ukraińskie krajobrazy, jakie miejsca warto w tych krajach odwiedzić i jak interesujące wydarzenia kulturalne mają tam miejsce. Podczas krótkich warsztatów mieliśmy okazję poznać współczesną muzykę Białorusi i Ukrainy. Okazało się jak niewiele wiemy o naszych sąsiadach zza wschodniej granicy. Spotkanie upłynęło w wesołej atmosferze i wielu z nas nabrało ochoty, aby wybrać się na Białoruś i Ukrainę.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.