Spotkanie dla licealistów w SWPS w Sopocie

W dniu 8 grudnia 2010 r. w godz. 8:30-10:00 w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej Wydział Zamiejscowy w Sopocie przy ul. Polna 16/20 (sala 212) odbędzie się spotkanie na temat:

Jak wywrzeć dobre wrażenie na innych, czyli o skutecznej autoprezentacji. Spotkanie dla licealistów.

Wiedza nie zawsze obroni się sama. Aby dobrze wypaść na forum publicznym musimy umieć się zaprezentować. Jak to zrobić? Jak sprawić, by inni myśleli o nas to, co chcemy, żeby myśleli? Jak poradzić sobie ze stresem towarzyszącym wystąpieniom publicznym?

Skoncentrujemy się na następujących zagadnieniach

• Lęk społeczny – czym jest, jak sobie z nim radzić
  • Techniki autoprezentacyjne (werbalne i niewerbalne)
  • Konformizm i uleganie – zagrożenia autoprezentacyjne

?Zaprojektuj swoją karierę? to cykl 9 bezpłatnych spotkań dla licealistów, na które złoży się w sumie 13,5 h szkoleń. Uczestnicy poznają zasady radzenia sobie ze stresem, dowiedzą się, jak powinni się zaprezentować podczas spotkań indywidualnych i wystąpień publicznych, odkryją także własny potencjał zawodowy, nauczą się pisać CV i list motywacyjny. Trenerzy doradzą również, czym należy się kierować, poszukując pracy.

Spotkania mają na celu wsparcie licealistów w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej przy uwzględnieniu ich własnych zainteresowań, kompetencji oraz możliwości rynku pracy, a także obniżenie poziomu stresu związanego z niepewnością co do przyszłości i odpowiedzialnością związaną z wyborami życiowymi.

Cykl ?Zaprojektuj swoją karierę? jest realizowany w ramach projektu Strefa Młodzieży SWPS ? nowatorskiego przedsięwzięcia edukacyjnego, którego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi w wieku licealnym. Program Strefy Młodzieży obejmuje cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów ogólnorozwojowych, a także dotyczących tematów trudnych i związanych z wiekiem dorastania. Przedsięwzięcie jest realizowane w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, a także w wydziałach zamiejscowych uczelni we Wrocławiu, Sopocie i Katowicach przez cały rok szkolny.