Ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Dnia 26 października 2016 r. w Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych Gdańskich Szkół ?Lingwista?.

Część oficjalna, czyli uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, była urozmaicona występami artystycznymi, które przygotowali młodsi koledzy i koleżanki z Gdańskiego Gimnazjum ?Lingwista?.

Pani prezes N.C.E. ?Oświata-Lingwista? sp. z o.o.  Katarzyna Ostrowska, dla uczczenia tej podniosłej chwili,  wręczyła wszystkim pierwszoklasistom wpinki wykonane ze srebra, będące wyrazem nobilitacji i przynależności do społeczności szkolnej oraz sympatyków Gdańskich Szkół ?Lingwista?.

Jak co roku, w ramach podziękowania i wdzięczności za długoletnią przyjaźń naszych szkół z oddziałami Muzeum Narodowego przekazane zostały cenne podarunki na ręce pana kierownika Muzeum w Będominie – Pana Przemysława Reya i kustosz, Pani Małgorzaty Gańskiej oraz gospodarza tegorocznej imprezy – kierownika Muzeum Tradycji Szlacheckiej. Po uroczystości i pamiątkowej fotografii mieliśmy także okazję zwiedzić Muzeum Tradycji Szlacheckiej.

Część nieoficjalna – otrzęsiny przygotowane przez uczniów klas II i III, odbyła się w pięknym parku otaczającym Waplewski dwór.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj.