Relacja z Konferencji Młodzieżowych Spotkań z Medycyną

Tradycyjnie już młodzież ALO zainteresowana naukami przyrodniczymi wzięła udział w lutowych Spotkaniach z Medycyną.

Tematyka konferencji łączyła się z obchodami Światowego Dnia Chorób Rzadkich, który obył się 28 lutego.

Spotkanie pt. ?Dzieci inne ? dzieci fascynujące. Przewrotny klucz do zrozumienia choroby uwarunkowanej genetycznie? rozpoczęła dr hab. n. med. Jolanta Wierzba, Pediatra, Genetyk kliniczny, Ordynator Oddziału Patologii Wieku Niemowlęcego Kliniki Pediatrii, Hematologii, Onkologii GUMed. Pani doktor w fascynujący sposób zobrazowała kilka chorób genetycznych odnosząc je do świata bajek i baśni.

Następny wykład wygłosił prof. dr hab. n. med. Janusz Limon, Kierownik Katedry i Zakładu Biologii i Genetyki na temat rzadkich chorób w sztuce.