Relacja z IV Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki 2022

Dnia 27 maja 2022, już czwarty raz w historii naszej szkoły odbył się WOJEWÓDZKI KONKURS POLSKIEJ PIOSENKI. Do rywalizacji w etapie finałowym przystąpiło 23 uczniów szkół podstawowych z pomorza. Każdy z nich przedstawił po jednym utworze. Wszystkie występy zasłużyły na wielkie brawa!

Wykonawców oceniali profesjonalni Jurorzy:

Agata Jasińska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pianistka, nauczycielka muzyki, należy do grupy producenckiej Lud Hauza, wchodzi w skład Osso Publisher.  Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, założycielka chóru.

Ola Kotłowska – wokalistka i kompozytorka, nauczycielka muzyki i wieloletnia instruktorka nauki gry na gitarze i fortepianie oraz muzykoterapeutka, aktorka, autorka tekstów, wokalistka zespołu Ola Kotłowska & Band.

Ada Piotrowska – absolwentka Akademickiego Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” z sukcesami w konkursach piosenki i recytatorskich, a także absolwentka szkoły aktorskiej Lart studiO oraz Artystycznej Alternatywy w Krakowie.

Maria Zalewska – ukończone szkoły to Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” i studia na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczenia z muzyką to głównie wokalne umilanie uroczystości szkolnych i pozaszkolnych oraz branie udziału w konkursach wokalnych.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Jurorom za poświęcony czas oraz rzetelną ocenę uczestników!

Spośród wszystkich wokalistów wyłoniono 5 laureatów. Dodatkowo Publiczność zagłosowała na swojego faworyta.

Przyznano:

I miejsceŻaklin Buchowiecka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim, za wykonanie utworu pt. ,,Szyby”;

II miejsceNikola Komorowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie, za wykonanie utworu pt. „Szyba”; Maria Różkowska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. dr Wandy Błeńskiej w Kowalach, za wykonanie utworu pt. „Nieznajomy”

III miejsceAleksandra Ostrowska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Umińskiego w Przedczu, za wykonanie utworu pt. „Mamo tyś płakała”; Roksana Wojtkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Nowym Dworze Gdańskim, za wykonanie utworu pt. „Wolność”.

Nagroda Publiczności trafiła do Nadii Szymańskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, za wykonanie utworu pt. „Melodia”.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom, ale także pozostałym uczestnikom.

Podczas drugiej części spotkania odbył się wspaniały koncert naszych Jurorów oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

Wszystkie występy uczestników oraz koncert Jurorów na pewno na długo pozostaną nam w pamięci! Mamy nadzieję i tym razem do zobaczenia za rok!