Jurorzy IV Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki

Już w najbliższy piątek, tj. 27 maja 2022 w naszym liceum odbędzie się 4 edycja WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLSKIEJ PIOSENKI.

Aż 24 wokalistów zawalczy o wymarzone statuetki!

Oceniać ich będą profesjonalni Jurorzy, których przedstawiamy poniżej:

Agata Jasińska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pianistka, pedagog, należy do grupy producenckiej Lud Hauza, wchodzi w skład Osso Publisher. Styl: ballada liryczna, bard, avant-pop, neo soul, jazz-pop, blues. Od urodzenia mieszka w Wejherowie. Tu uczęszczała do szkół,
jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Liceum Sobieskiego. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki otrzymując dyplom Magistra Sztuki.

Obecnie jest nauczycielem muzyki w wejherowskiej szkole. Oprócz programowych zajęć prowadzi także chór szkolny, zajęcia wokalne oraz kółko fletowe i rytmikę. Od wielu lat uczy również
w Szkole Muzycznej Yamaha (programy dla najmłodszych, pianoforte, keybard, wokal). Była dyrygentką i założycielką Żeńskiego Chóru Gaudeamus, dla którego tworzyła aranżacje chóralne pieśni ludowych, kolęd, pieśni patriotycznych i znanych piosenek muzyki rozrywkowej. W muzyce Agata najbardziej kocha śpiew i taniec. Od najmłodszych lat rozwijała się muzycznie i wokalnie. Początkowo w chórach, później jako solistka. Pod koniec studiów odkryła w sobie pasję tworzenia. Za sprawą wewnętrznych przeżyć i doświadczeń życiowych powstawały kolejne teksty i melodie. Artystka koncertowała z wieloma muzykami/zespołami prezentującymi różne style i gatunki muzyczne (rock, klasyka, blues, pop, trance, ambient). Odnajduje się w wielu z nich, jednak najwięcej satysfakcji i wypełnienia dają jej występy solowe, na których głównie wykonuje swoje autorskie piosenki. Ma swoją własną wrażliwość, której się trzyma, jest jednak otwarta
na różnorodność, chętnie podejmuje projektowe działania na różnych polach. Nagrywała chórki oraz wokale m. in. dla takich wykonawców, jak: Lud Hauza, SOK, dj Any, Yugopolis, Marek Piekarczyk. W jej twórczości znajdują się także kompozycje komercyjne, stworzyła piosenki m.in. dla Lemur Park oraz Parku Ewolucji. Według słuchaczy posiada niepowtarzalną barwę głosu
z zupełnie innym spojrzeniem na muzykę. W swojej pracy artystycznej kieruje się kreatywnym, harmonijnym połączeniem elementów wielu stylistyk muzycznych. Ukazuje prawdziwą muzykę,
z jej prawdami, fantazjami i niedopowiedzeniami. Piosenek w wykonaniu Agaty można posłuchać na jej kanale YouTube.

 

Aleksandra Kotłowska – od 13 lat nauczyciel muzyki w Szkole Społecznej w Wejherowie, a także wieloletni instruktor nauki gry
na gitarze i fortepianie. Muzykoterapeuta w przedszkolu specjalnym
w Wejherowie
. Od kilku lat działa również na scenie muzycznej komponując muzykę i pisząc teksty. Zespół Ola Kotłowska & Band powstał w 2016 roku i tworzy muzykę w klimatach około-rockowych. Piosenki zespołu można znaleźć na portalu społecznościowym

FBYouTube. Piosenka „Tu i Teraz” została hitem roku 2016 na antenie Polskiego Radia
w Londynie. Krótko przed pandemią 11 stycznia 2020 roku, na zaproszenie radia, zespół zagrał koncert na WOŚP w Watford na Wyspach Brytyjskich. Również w styczniu zagrał koncert
w Protokulturze w Gdańsku. Później niestety przez wprowadzenie obostrzeń kolejne koncerty zostały odwołane. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, a na pamiątkę koncertu w Anglii powstała piosenka „Londyn”. Jeśli czas pozwoli Ola próbuje swoich sił w aktorstwie. W kwietniu tego roku w Warszawie wzięła udział w zdjęciach do filmu „Wyrwa” w reżyserii Bartosza Konopki. Na swoim koncie ma też kilka innych produkcji filmowych i reklamowych. Dusza artystyczna, która ciągle poszukuje nowych doświadczeń w przestrzeni artystycznej i motoryzacyjnej. Oprócz muzyki uwielbia, wędrówki po górach, jazdę swoim motocyklem i leśne spacery ze swoim psem.

 

Ada Piotrowska – absolwentka Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego „Lingwista”, z sukcesami w konkursach piosenki
i recytatorskich. Ukończyła policealną szkołę aktorską Lart studiO
oraz Artystyczną Alternatywę w Krakowie. Aktualnie studentka drugiego roku w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, zawodowo zajmuje się stylizowaniem i projektowaniem mody.

 

 

Maria Zalewska – ukończone szkoły to Akademickie Liceum Ogólnokształcące „Lingwista” i studia na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Doświadczenia z muzyką to głównie wokalne umilanie uroczystości szkolnych i pozaszkolnych oraz branie udziału
w konkursach piosenki organizowanych na terenie Trójmiasta. Obecnie pracuje w branży kreatywnej jako kupiec mody. Jedną z wielu zasług
dla ALO Lingwista było poprowadzenie pierwszej edycji Wojewódzkiego Konkursu Polskiej Piosenki w roku 2017.