Projekt ?Jestem obywatelem UE. Lubię to?. Spotkanie pierwsze.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu ?Jestem Obywatelem UE . Lubię to? odbyło się  16 grudnia 2016 r.  w gościnnych progach II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Ada, Marysia, Natalia, Julka, Weronika i Ania.

W pierwszej części spotkania mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu pani dr Joanny Stefaniak na temat korzyści i strat Polski z członkostwa w Unii Europejskiej. Pani doktor w sposób niezwykle barwny oraz poparty licznymi przykładami przedstawiła ten budzący wiele emocji temat.

W drugiej części spotkania drużyny z poszczególnych szkół wzięły udział w warsztatach tematycznych związanych tematycznie z problemami Unii Europejskiej.

W rywalizacji konkursowej naszej drużynie udało się zająć drugie miejsce. Kolejne spotkanie projektowe już w lutym 2017.

Scroll to Top