Projekt edukacyjny ?Cybernauci – bądź bezpieczny w sieci?

W maju 2018 r. nasza szkoła miała przyjemność wziąć udział w projekcie edukacyjno-profilaktycznym ?Cybernauci ? kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci? realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

Głównym działaniem w projekcie była realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami
i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce, a głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

W ramach projektu w naszej szkole odbyły się jednorazowe warsztaty: zajęcia z uczniami klas pierwszych i drugich, szkolenie rady pedagogicznej oraz spotkanie z rodzicami uczniów.