Piknik Naukowy Eduscience – relacja

Dnia 20 maja uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w Pikniku Naukowym Eduscience, który miał miejsce w Słupsku.

Po niekrótkiej podróży uczniowie wraz z Panią Natalią udali się do Zespołu Szkół nr 1,
gdzie od  razu zostali zaproszeni na 4 rodzaje krótkich warsztatów pt. : ścinanie białka, magnetyczne szaleństwo, kolorowa chemia oraz matematyczne rozmaitości.

Następnie udali się na dwie lekcje. Temat pierwszej z nich to: „Chemia w Naszym jedzeniu,
czy wiemy co jemy?” Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie o zasadach zdrowego żywienia oraz umiejętności czytania etykiet na produktach spożywczych. Wzięli także udział
w doświadczeniach z wykrywaniem witaminy C oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Temat drugiej lekcji to: „Ciekawostki matematyczne – pobawmy się liczbami.” Uczniowie dyskutowali na temat tego czy matematyka jest trudna i czy musi być nudna. Mogli poznać drugie oblicze tej pięknej nauki. Dowiedzieli się czegoś więcej o największych i najmniejszych liczbach
w matematyce. Poznali także kilka tajemnic nieskończoności oraz paradoksy matematyczne. Znalazł się też czas na zagadki matematyczne.

Ostatnim punktem programu i chyba najciekawszym okazała się wizyta w planetarium.
Przy spokojnej muzyce, leżąc i patrząc w gwiazdy uczniowie mogli poznać kilka ciekawostek
na temat wszechświata i nie tylko.

W międzyczasie uczniowie otrzymali prezenty: latarki dynamo oraz 5 płyt dla klasy z serialem: Planeta Ziemia.

Po zajęciach nastał czas na pyszny obiad  oraz powrót do Gdańska. O godzinie 19 wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów.

Kilka zdjęć z pikniku można obejrzeć tutaj.